Therapeia-säätiö logo

Psykoterapeutteja, jotka voivat ottaa uusia potilaita:

 

Therapeia-säätiön kouluttamia psykoterapeutteja löytyy myös Minduu.fi -sivustolta   (ent. Vapaat ajat), jonka kautta voi myös varata aikoja psykoterapeuteille:

 

Hämeenlinna

Noel Mirella – Psykoterapiapalvelu Mirella Noel , Suomen Kasarmi 19 a 1, 13100 Hämeenlinna – 045 615 3003 – mirella.noel@icloud.com – mirellanoel.wordpress.com – sairaanhoitaja AMK – psykoterapeutti ET – Valvira– Kela – aikuiset, nuoret (13v - ) – Yksilöpsykoterapiaa ja kriisiterapiaa aikuisille ja nuorille.

Helsinki

Falkenberg Tarja – Mannerheimintie 12 B, 5. krs, 00100 Helsinki – 040 513 0868 – tarja.falkenberg@gmail.com – www.terapiatuki.fi – teologian maisteri – psykoterapeutti VET, perheterapeutti ET – Valvira– Kela – aikuiset, nuoret – yksilöpsykoterapia, kriisiterapia

Partanen Eija-Liisa – Toinen linja 15 A 12, 00530 Helsinki – 050 359 5970 – eijaliisa.partanen@gmail.com – psykiatrinen esh – psykoterapeutti ET – Valvira – aikuiset, nuoret (20v - ) – yksilöterapia, kriisiterapia

Wich Marja – Ilmalankatu 4 A, 00240 Helsinki – 050 539 6479 – marja.wich@gmail.com – psykoterapeutti VET – Valvira– Kela – aikuiset – yksilöpsykoterapia – su, saksa

Jämsä

Luomanen Johanna – Säterintie 7 B 15, Jämsä – 0401780444 – johanna.luomanen@gmail.com – TM – psykoanalyyttinen psykoterapeutti – Valvira– Kela – aikuiset – yksilöpsykoterapia

Jyväskylä

Jurvainen-Broms Marjaana – Kauppakatu 19 D, 3. krs, 40100 Jyväskylä – 0400 804 265 – marjaana.jurvainen@gmail.com – valtiotieteen maisteri – psykoterapeutti ET, perheterapeutti – Valvira– Kela – aikuiset, nuoret (20v - ) – Yksilöpsykoterapia, kriisiterapia – Työn- ja koulutustyönohjausta psykoterapeuteille – su, viittomakieli

Oulu

Hekkanen Maria – Koskitie 26 B 1, 90500 Oulu – 050 528 1262 – maria.hekkanen@gmail.com – teologian maisteri – psykoterapeutti ET, työnohjaaja – Valvira– Kela – aikuiset, nuoret (16v - ) – yksilöpsykoterapia – työnohjausta – su, eng